Skin Doctor – Biblia zdrowej cery – kompendium wiedzy w pigułce

Kiedy jakiś czas temu, wydawnictwo Znak napisało do mnie z zapytaniem, czy nie chciałabym otrzymać egzemplarza recenzenckiego ich nowej książki – „Skin Doctor – biblia zdrowej cery”, nie wahałam się ani chwili!

Jeśli jesteście ze mną od dłuższego czasu, to z pewnością wiecie, że tematyka beauty jest moją wielką pasją. Książka ta, znakomicie wpisuje się wiec w mój zakres zainteresowań. Pamiętam czasy, kiedy byłam jeszcze nastolatką i z wypiekami na twarzy czytałam „Ewa zawsze młoda„, poradnik urodowy z biblioteczki mojej mamy. To chyba już wtedy, wiedziałam, że znalazłam coś, co naprawdę mnie kręci. W związku z tym, gdy tylko Biblia Zdrowej Cery, trafiła w moje ręce, niecierpliwie przystąpiłam do lektury.

Jakie były moje wrażenia?

Przede wszystkim, książka zaskoczyła mnie przystępnym, przyjaznym dla czytelnika językiem, jakim została napisana. Ze względu na to, że jest to poradnik napisany przez lekarza – spodziewałam się terminologii stricte naukowej. Z drugiej strony, szata graficzna wywołuje przyjemne skojarzenia, sprawiając, że książka wydaje się być odpowiednia zarówno dla nastolatki, jak i kobiety dojrzałej. Lekkie pióro autorki, nie powinno być zatem wielkim zaskoczeniem.

Żeby stworzyć dobry poradnik, nie wystarczy jednak talent pisarski. Niezbędna jest rzetelna wiedza z danej dziedziny. A tej nie można autorce odmówić. Książka ta, będzie świetną lekturą dla wszystkich kobiet i mężczyzn (bo i o nich pani doktor nie zapomniała w swojej publikacji) niezależnie od wieku. Myślę, że będzie świetnym prezentem, zarówno dla osób interesujących się tą tematyką, jak i dla tych, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kosmetyczno-pielęgnacyjnym świecie.

W pierwszej części książki znajdujemy szereg przydatnych informacji na temat naszej skóry i metod jej pielęgnacji. Wiedza ta stanowi swoistą bazę i zasadniczo wszystkie zawarte w niej fakty były mi już znane. Natomiast jak zapewne wiecie – ja od lat interesuję się tą tematyką – dlatego ooby, które mają trochę mniejsze rozeznanie w tym zakresie, na pewno znajdą tam wiele nowych treści. Niezależnie jednak od tego, czy są to fakty dla Was nowe, czy nie, systematyzują wiedzę i stanowią podstawę dla dogłębnej analizy tematu, z którą mamy do czynienia w dalszych rozdziałach.

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Tego, nie trzeba nikomu uświadamiać. Jak jednak zdecydować, co będzie najlepsze dla naszej cery? Na rynku znajdujemy tysiące produktów. Które z nich wybrać? Czy informacje znalezione w internecie mają poparcie w rzeczywistości? W tej kwestii nieocenione efekty przynosi lektura części IV, w której znajdziemy charakterystykę wszystkich rodzajów skóry, wraz ze wskazówkami jak sklasyfikować swoją cerę i o nią odpowiednio dbać. Jednak nawet najlepiej dobrana pielęgnacja nie jest w stanie uchronić nas przed pewnymi przypadłościami skórnymi. Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry, pozbyć się uporczywego trądziku, czy zredukować przebarwienia? Tego dowiecie się z lektury kolejnych rozdziałów publikacji.

Nawet jeśli czujecie ekspertkami w dziedzinie pielęgnacji, powinnyście zatrzymać się na chwilę i zastanowić – jak żyjecie? Czy Wasz organizm otrzymuje odpowiednią ilość snu? Co z Waszą dietą? Czy spożywacie regularne posiłki bogate w witaminy i minerały? Nie tylko kosmetyki mają wpływ na stan naszej skóry. Autorka przypomina, że psychika i styl życia, również pełnią istotną rolę w tej kwestii.

Jeśli jesteście fankami medycyny estetycznej, także znajdziecie w Biblii Zdrowej Cery coś dla siebie. Któż może doradzić nam lepiej, na jakie zabiegi się zdecydować jeśli nie światowej sławy lekarz?

Jeżeli szukacie książki, w której znajdziecie wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry w pigułce, koniecznie zapoznajcie się z tą pozycją. Rzetelne informacje, przekazane w prosty sposób sprawią, że Wasze długie poszukiwania sposobu na idealną cerę zakończą się sukcesem. Autorka obala mity pielęgnacyjne i przedstawia gołe fakty z tej dziedziny. Wisienkę na torcie, stanowią motywacyjne cytaty, które dodatkowo zmobilizują nas do działania. Myślę, więc, że jest to obowiązkowa lektura w Waszej biblioteczce.

Książkę możecie dostać np. tu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,114009,Skin-Doctor-Biblia-zdrowej-cery

15 Komentarzy

Dodaj komentarz